Cobridge Roman Town- grudzien 2015.

W okresie bożonarodzeniowym większość atrakcji turystycznych jest w naszym regionie zamknięta. Podczas wizyty mojego taty chcieliśmy wybrać się gdzieś niedaleko naszego domu. Niestety i zamek w Prudhoe, i Ogród Botaniczny w Durham były w tym czasie niedostępne dla turystów.
Miłym zaskoczeniem było odkrycie, że jednak coś, co może nas zainteresować jest otwarte.
Corbridge leży około 20 mil od naszego domu i wielokrotnie przejeżdżaliśmy koło tej miejscowości. Do tej pory jednak nie wpadliśmy na pomysł, aby skręcić i zobaczyć co się w niej znajduje.
Dopiero intensywne szperanie po internecie zachęciły mnie do odwiedzenia tego miejsca.
Korzystając ze słonecznego dnia pakujemy się cala rodzinka do samochodu i obieramy kierunek Corbridge.


A co ciekawego kryje się w tym budynku? Otóż jedynie muzeum oraz sklep z pamiątkami.
Dawno dawno temu, w czasach, kiedy Rzymianie rozpoczęli swoja inwazję na Brytanie, a dzielni Szkoci stawili im opór, powstał Mur Hadriana. To znaczy Rzymianie sobie go wybudowali, aby się odgrodzić od Szkocji. 
Kiedyś próbowaliśmy odnaleźć kawałki muru, ale nie udało nam się zobaczyć, żadnych okazałych fragmentów. Byliśmy być może zbyt mało zaangażowani i ograniczyliśmy się jedynie do poszukiwań w miejscach położonych najbliżej miejsc parkingowych.


W niewielkim muzeum w Corbridge znajdziemy przedmioty, skamieniałości, które zostały odnalezione na tym terenie.Po wyjściu z muzeum przenosimy się w inny świat. Ktoś , kto ma chociaż troszkę wyobraźni, może poczuć się jak w bajce, albo teleportować się do II wieku naszej ery.


Co prawda znajdują się tu tylko ruiny, ale wystarczy popatrzeć na tablice informacyjne i uruchomić wyobraźnię.
Ja osobiście bardzo chciałabym chociaż na chwilkę przenieść się do tamtych czasów. Zobaczyć rzymski targ, przespacerować się uliczkami takiego miasta, czy odwiedzić łaźnie.

4 komentarze:

 1. super, dopisuje do listy "do odwiedzenia" jeszcze tam nie byłam :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz talent do wyszukiwania ciekawych miejsc.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię zwiedzać takie starożytne ruiny. Dużo takich widziaam w Turcji :)
  PS. Proszę o wybaczenie, że tak rzadko zaglądam na Wasze blogi ze względu na moją dzidzię. Ale pamiętam o Was wszystkich i często zaglądam, choć nie zawsze zostawiam komentarz! Buziaki, pozdrawiam! :* :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też bym się z chęcią przeniosła na jakiś czas, nie tylko w wyobraźni.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga.Będzie mi miło, jeżeli pozostawisz po sobie ślad :).

Copyright © Złapać chwilę , Blogger