Brest-Oceanopolis

Aby zapewnić naszym dzieciom jakąś atrakcję podczas pobytu w Bretanii wybraliśmy się do Oceanopolis w Breście.
Do tej pory byliśmy tylko w dwóch małych akwariach w UK, dlatego z chęcią postanowiliśmy zobaczyć "nieco" większy obiekt tego typu.
Niestety zwiedzanie takich miejsc z małymi dziećmi ma swoje minusy. Nie są one jeszcze zbytnio zainteresowane oglądaniem skarbów morza w związku z czym marudzą. Starszaki jak najbardziej były zachwycone.
Oceanopolis podzielone jest tematycznie na pawilon z fauną i florą ze strefy umiarkowanej, polarnej i tropikalnej. Oczywiście największe wrażenie na nas wywarł pawilon tropikalny. Oprócz  ciekawych żyjątek oceanicznych można tu wejść do lasu tropikalnego.Na początek zabieramy Was do strefy umiarkowanej:

 Następnie udaliśmy się do strefy tropikalnej:
I na koniec najskromniejsza strefa polarna:

niedziawdek niestety byl tylko sztucznySamego Brestu nie udało nam się zobaczyć, ponieważ padał deszcz. Poza tym w samym Oceanopolis spędzielismy około 3 godzin. Zrobiliśmy sobie tylko krótki spacerek wzdłóż portu.

Brest jest miastem we Francji najdalej wysuniętym na zachód, leży nad samym oceanem dlatego znajduje się tu Instytut Oceanologiczny, Instytut Eksploatacji Oceanów oraz wyższa szkoła morska. Ze względu na swoje położenie Brest był największym portem wojennym i handlowym we Francji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga.Będzie mi miło, jeżeli pozostawisz po sobie ślad :).

Copyright © Złapać chwilę , Blogger